Loading...
Kalenteri2018-12-17T13:09:54+00:00

Kalenterissa ovat kaikki alueelliset nuortenillat ja rippikoulujen kodinillat.

Eteläinen

la 28.9.-1918:00Rippikoulun kodiniltaKouvolan rauhanyhdistyksen toimitalo
la 28.9.-1918:00Rippikoulun kodiniltaHelsingin Rauhanyhdistys
la 5.10.-1918:00Rippikoulun kodiniltaJärvenpään rauhanyhdistyksen toimitalo
pe 11.10.-1900:01Alueellinen nuorteniltaMaitoisten leirikeskus
la 26.10.-1918:00Rippikoulun kodiniltaTurun rauhanyhdistys toimitalo
la 26.10.-1918:00Rippikoulun kodiniltaYlöjärven rauhanyhdistys, toimitalo
pe 1.11.-1918:00Rippikoulun kodiniltaPorvoon rauhanyhdistys
pe 1.11.-1918:00Rippikoulun kodiniltaLiperi, Ry
la 9.11.-1918:00Rippikoulun kodiniltaPorin rauhanyhdistys
la 16.11.-1918:00Rippikoulun kodiniltaJyväskylän Rauhanyhdistyksen toimitalo

Kalenterissa ovat kaikki alueelliset nuortenillat ja rippikoulujen kodinillat.

Eteläinen

  • la 28.9.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Kouvolan rauhanyhdistyksen toimitalo
  • la 28.9.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Helsingin Rauhanyhdistys
  • la 5.10.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Järvenpään rauhanyhdistyksen toimitalo
  • pe 11.10.-19 00:01
  • Alueellinen nuortenilta
  • Maitoisten leirikeskus
  • la 26.10.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Turun rauhanyhdistys toimitalo
  • la 26.10.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Ylöjärven rauhanyhdistys, toimitalo
  • pe 1.11.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Porvoon rauhanyhdistys
  • pe 1.11.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Liperi, Ry
  • la 9.11.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Porin rauhanyhdistys
  • la 16.11.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Jyväskylän Rauhanyhdistyksen toimitalo

Keskinen

pe 8.2.-1919:00Alueellinen NuPe-ilta Perhossa
pe 8.3.-1919:00Alueellinen NuPe-ilta Kinnulassa
la 6.4.-1917:00Itä-Suomen nuortenpäivät Kuopion ry
la 6.4.-1918:00Alueellinen nuorten ilta Haapaveden rauhanyhdistys
su 7.4.-1912:00Itä-Suomen nuortenpäivät Kuopion ry
pe 12.4.-1919:00Alueellinen NuPe-ilta Kannonkoskella
su 14.4.-1918:30Pääsiäisajan lauluilta Haapaveden rauhanyhdistys
la 20.4.-1919:00Pääsiäislauantain nuorten ilta Alajärven rauhanyhdistys
pe 17.5.-1919:00Alueellinen NuPe-ilta Koirasalmessa
to 5.12.-1919:00Isänmaallisten laulujen lauluilta Haapajärven kirkko

Keskinen

  • pe 8.2.-19 19:00
  • Alueellinen NuPe-ilta
  • Perhossa
  • pe 8.3.-19 19:00
  • Alueellinen NuPe-ilta
  • Kinnulassa
  • la 6.4.-19 17:00
  • Itä-Suomen nuortenpäivät
  • Kuopion ry
  • la 6.4.-19 18:00
  • Alueellinen nuorten ilta
  • Haapaveden rauhanyhdistys
  • su 7.4.-19 12:00
  • Itä-Suomen nuortenpäivät
  • Kuopion ry
  • pe 12.4.-19 19:00
  • Alueellinen NuPe-ilta
  • Kannonkoskella
  • su 14.4.-19 18:30
  • Pääsiäisajan lauluilta
  • Haapaveden rauhanyhdistys
  • la 20.4.-19 19:00
  • Pääsiäislauantain nuorten ilta
  • Alajärven rauhanyhdistys
  • pe 17.5.-19 19:00
  • Alueellinen NuPe-ilta
  • Koirasalmessa
  • to 5.12.-19 19:00
  • Isänmaallisten laulujen lauluilta
  • Haapajärven kirkko

Pohjoinen

ti 1.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Oulunsalon ry
to 3.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Iin ry
pe 4.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Tornion ry
pe 4.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Pudasjärven ry
to 10.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Ylikiimingin ry
pe 11.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Kuusamon ry
ti 15.10.-1918:30Rippikoulun kodinilta Tyrnävän ry
pe 1.11.-1918:30Rippikoulun kodinilta Rovaniemen ry
pe 1.11.-1918:30Rippikoulun kodinilta Taivalkosken ry
pe 15.11.-1918:00Rippikoulun kodinilta Ranuan ry

Rauhanyhdistysten kotisivuilta löydät tietoa tulevista seuroista ja nuortenilloista. Täältä löydät oman alueesi rauhanyhdistykset.

Tervetuloa seuroihin!

Pohjoinen

  • ti 1.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Oulunsalon ry
  • to 3.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Iin ry
  • pe 4.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Tornion ry
  • pe 4.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Pudasjärven ry
  • to 10.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Ylikiimingin ry
  • pe 11.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Kuusamon ry
  • ti 15.10.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Tyrnävän ry
  • pe 1.11.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Rovaniemen ry
  • pe 1.11.-19 18:30
  • Rippikoulun kodinilta
  • Taivalkosken ry
  • pe 15.11.-19 18:00
  • Rippikoulun kodinilta
  • Ranuan ry

Rauhanyhdistysten kotisivuilta löydät tietoa tulevista seuroista ja nuortenilloista. Täältä löydät oman alueesi rauhanyhdistykset.

Tervetuloa seuroihin!